RMI 2016

RMI Organization

RMI Contest

General Information

 Bulgaria A (BUL_A)

1. ANTON SHIKOV - LEADER

Students (Contestants):
1. ENCHO MISHINEV
2. ALEKSANDAR KRASTEV
3. ILIAN YORDANOV
4. RADOSLAV DIMITROV

 Bulgaria - Shumen1 (BUL_S1)

1. BISERKA YOVCHEVA - LEADER
2. TSVETELINA IVANOVA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. IVAN GANEV
2. MARIN YORDANOV
3. PETAR ANGELOV
4. ALEKSANDAR GEORGIEV

 Bulgaria - Shumen2 (BUL_S2)

1. VALENTINA DYANKOVA - LEADER
2. DIYAN TSVYATKOV - LEADER

Students (Contestants):
1. YORDAN DIMITROV
2. IVAYLO GEORGIEV
3. EMILIYAN GRESHKOV
4. GEORGI BONEV

 Bulgaria - Varna (BUL_V)

1. YULIA ILIEVA DIMITROVA - LEADER
2. ELENA TRUFCHEVA DIMITROVA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. RADOSTIN KRASIMIROV CHONEV
2. PETAR IVELINOV NYAGOLOV
3. IVO YANISLAVOV KARAGYOZOV
4. GEORGI ASENOV MARINOV

 Bulgaria Veliko Tarnovo (BUL_VT)

1. KINKA IVANOVA KIRILOVA-LUPANOVA - LEADER
2. DEYAN DRUMEV - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEKSANDAR GEOGIEV STANEV
2. ANGUEL SVETOSLAVOV TZANKOV
3. MIHAIL NIKOLAEV MIHAYLOV
4. NIKOLAY YORDANOV TSONEV

 Switzerland (CHE)

1. JOHANNES KAPFHAMMER - LEADER

Students (Contestants):
1. JAN SCHAR
2. IAN BOSCHUNG
3. JONATHAN HAUENSTEIN
4. FABIAN HALLER

 Republic of Moldova (MDA)

1. CORLAT SERGIU - LEADER

Students (Contestants):
1. GABRIEL COJOCARU
2. ALEXANDRU RUDI
3. DAN BRAGHIS
4. CLAUDIU BABIN

 Republic of Macedonia (MKD)

1. MARIJA MIHOVA - LEADER
2. BOJAN ILIJOSKI - LEADER

Students (Contestants):
1. VLADIMIR MAKSIMOVSKI
2. DIMITAR BAJRAKTAROV
3. DUSHAN TERZIKJ
4. FILIP MIHOV

 Poland (POL)

1. MARTA KWASNIK - LEADER
2. MATEUSZ JURCZYNSKI - DEPUTY

Students (Contestants):
1. PAWEL BURZYNSKI
2. JAKUB BOGUTA
3. KACPER WALENTYNOWICZ
4. FRANCISZEK BUDROWSK

 Romania A (ROU_A)

1. MARIUS MĪRZACU-DRAGAN - LEADER

Students (Contestants):
1. ANDREI-COSTIN CONSTANTINESCU
2. COSTIN ANDREI ONCESCU
3. ANDREI POPA
4. ALEX TATOMIR

 Romania B (ROU_B)

1. ALINA-GABRIELA BOCA - LEADER

Students (Contestants):
1. VLAD MIHAI ROCHIAN
2. IOAN BOGDAN IORDACHE
3. LAURA GEORGESCU
4. ANDREI-ALEXANDRU CHIRIAC

 Romania - Juniors (ROU_J)

1. MARIUS NICOLI - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEXA TUDOSE
2. ALEXANDRA UDRISTOIU
3. EMANUEL DICU
4. CELLA FLORESCU

 Russian Federation - Moscow (RUS_M)

1. ANDREEVA ELENA - LEADER
2. EVSTROPOV GLEB - DEPUTY

Students (Contestants):
1. ROMANOV VLADIMIR
2. DROZDOVA ALEKSANDRA
3. LIFAR EGOR
4. GRIBOV PHILIPP

 Serbia (SRB)

1. JELENA HADZI-PURIC - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEKSA MILISAVLJEVIC
2. FILIP VESOVIC
3. VLADIMIR MILENKOVIC
4. ALEKSA MILOJEVIC

 Vianu A (VIANU_A)

1. MARIN BOGDAN - LEADER

Students (Contestants):
1. CONSTANTIN-STEFAN BULIGA
2. TUDOR ENESCU
3. ALEXANDRU PETRESCU
4. OVIDIU-RAZVAN HARSAN

 Vianu B (VIANU_B)

1. ANA ROGOZ - LEADER

Students (Contestants):
1. BOGDAN-CRISTIAN CRETU
2. SMARANDA DINU
3. VLAD DUMITRU-POPESCU
4. ANDREI FLORESCU

 Vianu C (VIANU_C)

1. MARIN BOGDAN - LEADER

Students (Contestants):
1. VLAD CRISTIAN PANAIT
2. ANTONIA BOCA
3. VLAD ALEXANDRU SANDULEAC
4. PUIU ANTONIO

 Vianu D (VIANU_D)

1. ANA ROGOZ - LEADER

Students (Contestants):
1. STEFAN ENESCU
2. MATEI IORGULESCU
3. ANASTASIA ZLOTEANU
4. THEODOR TULBA-LECU

 Vianu Juniors (VIANU_J)

1. COMAN ISABELA - LEADER

Students (Contestants):
1. ANDREI COMAN
2. TUDOR GABRIEL MOCIOI
3. MATEI TINCA
4. TIBERIU IOAN MUSAT