RMI 2017

RMI Organization

RMI Contest

General Information

 Republic of Bulgaria

1. ANTON SHIKOV - LEADER

Students (Contestants):
1. VIKTOR TERZIEV
2. ALEKSANDAR KRASTEV
3. RADOSLAV DIMITROV
4. PETAR NYAGOLOV

 Republic of Bulgaria - Gabrovo

1. ZORNITSA STANEVA DZHENKOVA - LEADER

Students (Contestants):
1. DOBRIN VENTSISLAVOV BASHEV
2. ADRIYAN IVOV IBOVSKI
3. PLAMEN VENELINOV DINEV
4. ZAHARI EMILOV MARINOV

 Republic of Bulgaria - Shumen 1

1. BISERKA YOVCHEVA - LEADER

Students (Contestants):
1. YORDAN DIMITROV DIMITROV
2. ALEKSANDAR VLADIMIROV GEORGIEV
3. PETAR GEORGIEV ANGELOV
4. IVAYLO IVANOV GEORGIEV

 Republic of Bulgaria - Shumen 2

1. DIMITAR DOBREV - LEADER

Students (Contestants):
1. MARIN YORDANOV YORDANOV
2. IVAN YAVOROV SMILENOV
3. VICTOR GEORGIEV VARBANOV
4. SALI NAZAM BASRI

 Republic of Bulgaria - Yambol

1. DANIEL KOPCHEV - LEADER

Students (Contestants):
1. DANIEL RUMENOV DANAILOV
2. ANTANI ANTONOV GOSPODINOV
3. TSVETA OGNYANOVA TODOROVA
4. MARTIN DANIEL KOPCHEV

 Swiss Confederation

1. TIMON STAMPFLI - LEADER
2. STEFANIE ZBINDEN - LEADER

Students (Contestants):
1. NICOLAS CAMENISCH
2. BIBIN MUTTAPPILLIL
3. ELIAS BOSCHUNG
4. MARTIN CHIKOV

 Italy

1. EDOARDO MORASSUTTO - LEADER
2. GIORGIO PICCARDO - LEADER

Students (Contestants):
1. ALESSIO CORRADO
2. ANDREA CIPRIETTI
3. LUCA CAVALLERI
4. ALESSANDRO PICCARO

 Republic of Moldova 1

1. CIOBANU MARIANA - LEADER

Students (Contestants):
1. COJOCARU GABRIEL
2. RUDI ALEXANDRU
3. DANILOV OLEG
4. HANGANU DANIEL

 Republic of Moldova 2

1. ALEXANDRU ANGHEL - LEADER

Students (Contestants):
1. MIHALACHE NICOLAE
2. BRAGHIS DANIEL DRAGOS
3. SCLEAROV DAN
4. CORNEA ALEXANDRU

 Romania 1

1. DANIEL POSDARASCU - LEADER

Students (Contestants):
1. THEODOR PIERRE MOROIANU
2. ALEX TATOMIR
3. BOGDAN SITARU
4. COSTIN ANDREI ONCESCU

 Romania 2

1. DANIEL POSDARASCU - LEADER

Students (Contestants):
1. DENIS BANU
2. ANDREI ARNAUTU
3. ALEXANDRA UDRISTOIU
4. LAURA GEORGESCU

 Romania Bucuresti

1. FLOREA ANDREI - LEADER

Students (Contestants):
1. PUSCASU FELIX
2. BORZA MARIA-CRISTINA
3. PREDA ANDREI ALEXANDRU
4. OTETEA ANDREI

 Romania Juniors


Students (Contestants):
1. TIBERIU-IOAN MUSAT
2. MIRCEA DONCIU
3. MATEI TINCA
4. MATEI-MIHAI MIRICA

 Romania Ploiesti

1. DANA LICA - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEXA TUDOSE
2. ALEXANDRU NICULAE
3. STEFAN SAVULESCU
4. THEODOR CRISTEA

 Romania - Vianu 1

1. ANTONIO PUIU - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEXANDRU PETRESCU
2. LIVIA MAGUREANU
3. CELLA FLORESCU
4. STEFAN CONSTANTIN BULIGA

 Romania - Vianu 2

1. EDUARD POESINA - LEADER

Students (Contestants):
1. ANDREI COMAN
2. ROBERT POPOVICI
3. GABRIEL TULBA-LECU
4. IOAN POP

 Republic of Serbia

1. JELENA HADZI-PURIC - LEADER

Students (Contestants):
1. MOMCILO TOPALOVIC
2. ALEKSA MILISAVLJEVIC
3. PAVLE MARTINOVIC
4. MLADEN PUZIC

 Russian Federation - Chelyabinsk

1. EVGENIIA PIROGOVA - LEADER
2. DEMID KUCHERENKO - LEADER

Students (Contestants):
1. DENIS SHPAKOVSKIJ
2. ROMAN KOROBKOV
3. ALEXEY SAPLIN
4. SAVELIY GRIGORYEV

 Russian Federation - Kazan

1. KONSTANTIN SKOBELTCYN - LEADER
2. SERGEI MIKHAILIN - LEADER

Students (Contestants):
1. ILDAR GAINULLIN
2. AZAT ISMAGILOV
3. ASKHAT SAKHABIEV
4. ISMAGIL SAIFUTDINOV

 Russian Federation - Moscow

1. DENIS KIRIENKO - LEADER
2. ELENA ANDREEVA - LEADER

Students (Contestants):
1. VLADIMIR ROMANOV
2. EGOR LIFAR
3. PHILIPP GRIBOV
4. ALEXANDER SHEKHOVTSOV

 Russian Federation - Sankt Petersburg

1. NIKOLAI BUDIN - LEADER
2. ANDREY STANKEVICH - LEADER

Students (Contestants):
1. MIKHAIL ANOPRENKO
2. ALEKSANDR MOROZOV
3. IVAN SAFONOV
4. DANIIL FEDOROV