RMI 2015

RMI Organization

RMI Contest

General Information

 Bulgaria A (BUL_A)

1. ANTON SHIKOV - LEADER

Students (Contestants):
1. HRISTO VENEV
2. ENCHO MISHINEV
3. DANIEL ATANASOV
4. IVO DILOV

 Bulgaria - Shumen (BUL_S)

1. BISERKA BONCHEVA YOVCHEVA - LEADER

Students (Contestants):
1. VALENTIN MLADENOV BORISOV
2. IVAN GANCHEV GANEV
3. ANTON DETELINOV CHERNEV
4. VANESSA LYUBENOVA GETSEVA
5. ALEKSANDAR VLADIMIROV GEORGIEV

 Bulgaria - Varna (BUL_V)

1. JULIA DIMITROVA - LEADER

Students (Contestants):
1. ILIAN YORDANOV YORDANOV
2. RADOSTIN KRASIMIROV CHONEV
3. GEORGI ASENOV MARINOV
4. MARTIN RUMENOV CHIKOV
5. ALEKSANDAR TONEV KRASTEV

 Switzerland (CHE)

1. JOHANNES KAPFHAMMER - LEADER

Students (Contestants):
1. DANIEL RUTSCHMANN
2. PASCAL SOMMER
3. JOEL MATHYS
4. STEFANIE ZBINDEN

 Republic of Moldova (MDA)

1. SERGIU CORLAT - LEADER

Students (Contestants):
1. MARCEL BEZDRÎGHIN
2. VALERIU COJOCARI
3. GABRIEL COJOCARU
4. RUDI ALEXANDRU

 Republic of Macedonia (MKD)

1. MARIJA MIHOVA - LEADER
2. ILINKA IVANOVSKA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. MARKO KJALASAN
2. DIMITAR BAJRAKTAROV
3. MIKI MITEVSKI
4. DUSHAN TERZIKJ

 Poland (POL)

1. SEBASTIAN SZUBARTOWSKI - LEADER
2. MATEUSZ JURCZYŃSKI - DEPUTY

Students (Contestants):
1. JAKUB BOGUTA
2. PAWEŁ BURZYŃSKI
3. JULIUSZ PHAM
4. MAREK ŹOCHOWSKI

 Romania A (ROM_A)

1. RODICA PINTEA - LEADER

Students (Contestants):
1. ANDREI POPA
2. COSTIN ANDREI ONCESCU
3. VLAD MIHAI ROCHIAN
4. DARIUS MARIAN

 Romania B (ROM_B)

1. RODICA PINTEA - LEADER

Students (Contestants):
1. ANDREI COSTIN CONSTANTINESCU
2. PAUL ANDREI GRAMATOVICI
3. ALEX TATOMIR
4. GEORGE CHICHIRIM

 Romania - Juniors (ROM_J)

1. MARIUS MIRZACU - LEADER

Students (Contestants):
1. OVIDIU RĂZVAN HĂRŞAN
2. IOAN ANDREI NICOLAE
3. ALEXANDRU PETRESCU
4. ALEXANDRA MARIA UDRIŞTOIU

 Russian Federation - Kazan (RUS_K)

1. SERGEI MIKHAILIN - LEADER
2. KONSTANTIN SKOBELTCYN - DEPUTY

Students (Contestants):
1. MAKSIM KRUGLOV
2. DMITRII ZAKHAROV
3. ASKHAT SAKHABIEV
4. ISMAGIL SAIFUTDINOV
5. RAMAZAN RAKHMATULLIN

 Russian Federation - Moscow (RUS_M)

1. ROMAN ANDREEV - LEADER

Students (Contestants):
1. VLADISLAV MAKEEV
2. ANDREI KALENDAROV
3. ROMAN GORBUNOV
4. VLADIMIR ROMANOV

 Russian Federation - St. Petersburg (RUS_P)

1. ANDREY STANKEVICH - LEADER
2. PAVEL MAVRIN - DEPUTY

Students (Contestants):
1. MIKHAIL ANOPRENKO
2. ARSENII KIRILLOV
3. ALEKSANDR MOROZOV
4. MIKHAIL YUTMAN

 Serbia (SRB)

1. JELENA HADZI-PURIC - LEADER

Students (Contestants):
1. DAVID MILICEVIC
2. FILIP VESOVIC
3. VLADIMIR MILENKOVIC
4. SRDJAN MARKOVIC

 Vianu A (VIANU_A)

1. DIANA GHINEA - LEADER

Students (Contestants):
1. MARIA PANDELE
2. RADU MUNTEAN
3. LIVIA MĂGUREANU
4. TEODOR IONESCU
5. ŞTEFAN CONSTANTIN-BULIGA

 Vianu B (VIANU_B)

1. ALEXANDRU IONASCU - LEADER

Students (Contestants):
1. ALEXANDRU PASCADI
2. BOGDAN CREȚU
3. SMARANDA DINU
4. MIHAIL JIANU
5. CIPRIAN BONCIOCAT