RMI 2014

RMI Organization

RMI Contest

General Information

 Bulgaria (BUL)

1. ANTON SHIKOV - LEADER

Students (Contestants):
1. Hristo Venev
2. Encho Mishinev
3. Kristiyan Tsaklev
4. Andrey Lalev

 Bulgaria-Varna (BUL_V)

1. JULIA ILIEVA DIMITROVA - LEADER
2. ELENA TRUFCHEVA DIMITROVA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Vasil Yasenov Sarafov
2. Ilian Yordanov Yordanov
3. Georgi Asenov Marinov
4. Radostin Krasimirov Chonev

 Kazakhstan (KAZ)

1. BOLAT KABDIYEV - LEADER

Students (Contestants):
1. Alan Amanov
2. Alikhan Kabdygali
3. Zhandos Bolatbekov

 Moldova (MDA)

1. SERGIU CORLAT - LEADER

Students (Contestants):
1. Daniel Griza
2. Dumitru Savva
3. Iurie Rusu
4. Mihail Ţarigradschi

 Macedonia (MKD)

1. MILE JOVANOV - LEADER
2. EMIL STANKOV - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Kliment Serafimov
2. Hristijan Gjorshevski
3. Dimitar Bajraktarov
4. Dushan Terzikj

 Romania A (ROM_A)

1. VASILE PIT-RADA - LEADER
2. COSTIN BANU - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Alexandru Velea
2. Valentin Harsan
3. Marius Gavrilescu
4. Paul-Andrei Gramatovici

 Romania B (ROM_B)

1. EUGEN NODEA - LEADER
2. CODRINA PINTEA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Darius Marian
2. Teodor-Stelian Ionescu
3. Cristian Vantur
4. Casian Patrascanu

 Romania - Craiova (ROM_C)

1. MARIUS NICOLI - LEADER
2. MIHAI NIŢU - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Denis-Gabriel Mită
2. Ioan-Bogdan Iordache
3. Dan-Bogdan Beldea
4. Adriana-Miriam Costan

 Romania - Ploieşti (ROM_P)

1. DANA LICA - LEADER
2. ŞTEFAN POSTĂVARU - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Costin Oncescu
2. Costin Razvan Tudor
3. Andrei Prahoveanu
4. Vlad Bucur

 Romania - Târgu Mureş (ROM_T)

1. SZABÓ ZOLTAN - LEADER

Students (Contestants):
1. Alexandru Dan
2. Horea Ştefan Horea
3. Bogdan Mureşan
4. Sergiu Alin Naşca

 Romania - Bucuresti (ROM_VLS)

1. RODICA PINTEA - LEADER

Students (Contestants):
1. Diana Elena Ghinea
2. Paula Elena Mărgărit
3. Andreea Ganciulescu
4. Alexandra Buturugă

 Russian Federation (RUS)

1. SERGEI MIKHAILIN - LEADER
2. OLGA ROMANOVA - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Kirill Muravev
2. Dmitrii Zakharov
3. Askhat Sakhabiev
4. Ismagil Saifutdinov

 Serbia (SRB)

1. JELENA HADZI-PURIC - LEADER
2. DUSA VUKOVIC - DEPUTY

Students (Contestants):
1. Filip Vesovic
2. Ognjen Djuricic
3. Srdjan Markovic
4. David Davidovic

 VIANU A (VIANU_A)

1. IOANA ANTOCHE - LEADER

Students (Contestants):
1. Florin Chirica
2. Radu Muntean
3. Eric Stavarache
4. Alexandru Valeanu

 VIANU B (VIANU_B)

1. ANTONIO BARBALAU - LEADER

Students (Contestants):
1. Bogdan Cretu
2. Smaranda Dinu
3. Livia Magureanu
4. Maria Pandele
5. Alexandru Pascadi

*TBA - TO BE ANOUNCED